هما وب

شعری در مورد فرهنگ بومی مازندران

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۲۰:۳۴:۴۵
شعری در مورد فرهنگ بومی مازندران
10 ا کتبر 2015 ... مازرون من ت هواره خامه شعر مازندرانی شاعر : جواد ادبی فیروزجاه.
28 ا کتبر 2011 ... ... و محدوده كتاب مورد نظر بررسي كند.«اسا شعر» كه شعر مازندران است ادبيات فرهنگ و اجتماع يكي از كهن‌ترين اقوام ايراني را مي‌نماياند. روش اين جستار بر پايه روش تطبيقي- تحليلي است كه با ياري فن جست‌وجوي كتابخانه‌ای و فيش‌برداري انجام پذيرفته است. بخش نخست: پيش گفتار درباره ادبيات بومي و اهميت اساشعر.
دکتر سید محسن حسینی متولد ۱۳۴۷ شهرستان آمل، استاد دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگر برتر کشور، استاد برتر محیط زیست کشور و استاد برتر فرهنگ ساز محیط زیست کشور و سردبیر چهار مجله ... امیر پازواری معروف به شیخ‌العجم و امیرالشعرا از شاعران مازندرانی دوران حکومت صفویان است که به زبان مازندرانی شعر می‌سراییده‌است.
مازندران از فرهنگ و تمدن بسیار کهن و اصیل آریایی برخوردار است و به دلیل داشتن این تمدن باستانی و دیرینه،مراسم‌های باستانی،به دلیل علاقه به دین و مذهببا شکوه در این ... می‌گیرند، شایان ذکر است که تیرما سیزده شو بسیار پابرجاست و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و هرگز فراموش شدنی نیست هرچند در مورد آن اختلافات زیادی وجود دارد ...
5 سپتامبر 2006 ... اما همان طوري كه در بالا اشاره شد صرف مشاهده واژگان بومي جهت دسترسي به بازتاب فرهنگ مازندران در اشعار نيما كافي نيست، بلكه چگونگي كاربرد آنها و بافت كلام نيز نقش تعيين كننده اي در ارائه يك تصوير روشن از طبيعت و فرهنگ مازندران ايفا مي كنند. در اين جا ما تنها به يك نمونه از شعر نيما كه متضمن واژگان مازندراني ...
شعر مازنی پروگ - این وبلاگ سعی در زنده نگهداشتن فرهنگ و ادب بومی دارد.
شعر مازندراني - ويژه شعر بومي امروز مازندران. ... نخستین بار در ایران رضاقلی هدایت ( 1218 - 1288 ) در فرهنگ انجمن آرای ناصری و تذكره ریاض العارفین ( نگارش 1260 ) از او یاد كرده است. .... اشاره : جلیل قیصری ، شاعر و ادیب برجسته ی مازندرانی ( کجور1336) در مورد نیما و شعرش حرف های تازه ای دارد،بنابراین با او به گفت و گو نشستیم.
هما وب

نامحدود جایزه بگیر،امتحانش مجانیه